Nové hvězdy i stálice hudební scény, swing i pop - Jak bude vypadat osmy ročník Plesu jako Brno?

28. listopadu, 2018

Plesová sezóna se kvapem blíží a my vám proto postupně odhalujeme osobnosti, které předvedou své umění právě na Plese jako Brno. Čeká nás mimořádně naditý program – osmý ročník dává příležitost jak nově vycházejícím hvězdám, tak i ostříleným matadorům. Všichni jsou to ale neskuteční profíci, kteří vás svým vystoupením odzbrojí.

Show bez hranic – Chinaski

Kapela Chinaski je rozhodně lídrem českém pop music. Na předních příčkách se drží už od roku 1987, hned první videoklip natáčí Jan Hřebejk, následují nominace na Ceny Akademie, kterou několikrát promění, dohromady vydají 20 desek, všechny úspěšné. Tu poslední natáčeli na Novém Zélandu, v Austrálii, USA a Velké Británii, jejich podzimní turné bylo ihned vyprodané a museli přidávat. Jak to dělají? Nevíme, ale na plese od nich můžeme očekávat jen tu nejlepší show, která rozvášní i dojme, to je předem jasné…

Objev roku – Mikolas Josef

V Česku jsme ho objevili teprve nedávno, v zahraničí už delší dobu spolupracuje s předními producenty a hudebníky. Od té doby, co Mikolas Josef na Eurovizi vybojoval pro Česko zatím nejlepší skóre, stal se miláčkem fanynek, hit Lie to me ovládl česká rádia, jeho tvář tvář reprezentuje významné značky. Termín koncertu v Brně je zatím v nedohlednu, a tak bude jeho vystoupení na plese mimořádnou příležitostí vidět tento neuvěřitelný talent naživo. Hosté se mohou těšit jak na song Lie to me, který ho nevynesl do výšin showbyznysu, tak i nejnovější hit Me gusta.

Krásná pianistka z Británie – Holly Brewer

Do finále Eurovize se o rok dříve dostala také britská zpěvačka a pianistka Holly Brewer, kde brilantně zazpívala svou píseň I wish I loved you More. Holly zpívá na prestižních akcích po celém světě, v lednu zazáří na Plese jako Brno.

Geniální Freddie Mercury ožívá – Quennie

Jméno legendární kapely Queen je nyní hojně skloňováno v souvislosti s filmem o Freddie Mercurym, aktuální je ale také muzikálová novinka Freddie Divadla Radka Brzobohatého. A právě v ní hraje hlavní roli frontman revivalové kapely Queenie Michael Kluch. Queenie jsou skutečně mistři ve svém oboru, což uznala také královna Alžběta II, jíž zahráli na narozeninové oslavě. Jedna z nejuznávanějších Queen tribute kapel na světě vystoupí na Plese jako Brno, to bude velké!

Jeden z nejlepších big bandů světa – Orchestr Gustava Broma

Brněnský Big Band Gustava Broma hraje swing a jazz už od roku 1940, čítá 18 hudebníků a ve světě má velké jméno – je jedním z šesti nejlepších big bandů světa. Účastnil se mnoha prestižních zahraničních festivalů. Na plese se představí s tím nejlepším, co má ve svém repertoáru, zazní například swingové standardy od známých autorů Glena Millera nebo Duke Ellingtona až po skladby z posledního CD.

Žádný ples se neobejde bez šikovného moderátora a Ples jako Brno si drží jedno z nejlepších. Po celý večer nás bude opět bavit Libor Bouček.

To ale rozhodně není vše! Sledujete nejnovější zprávy na Facebooku a Instagramu.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli a kolegy

Další články

© 2024 Ples jako Brno.
Chráněno službou reCAPTCHA dle Google zásad ochrany osobních údajů a smluvních podmínek.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram