Nahlédněte do světa mimořádných hodinek s partnerem Plesu jako Brno

3. října, 2022

8. ročník Salon Exceptional Watches, 21. a 22. října 2022 v pražském Paláci Žofín

Salon Exceptional Watches Praha 2022 opět přivede fandy hodinek do paláce Žofín, do Prahy, do České republiky. Jeho 8. ročník nepřehlédnutelně zapadá do kalendáře letošních přinejmenším evropských výstav. Vždyť bezprostředně „sousedí“ s expozicí Geneva Watch Days, která se konala na přelomu srpna a září ve Švýcarsku. Poté se příznivci časomír sejdou v Praze – SEW se koná 21. a 22. října, aby týden na to zamířili do Frankfurtu v Německu. Tři velké akce na konci léta, mezi nimiž se SEW Praha rozhodně neztratí, jak počtem vystavovatelů, asi tisícovkou představených hodinek, zájmem návštěvníků, tak sérií přednášek odborníků.

Jsme velmi rádi, že vás už teď můžeme navnadit na celou řadu zajímavých vystavovatelů ze Švýcarska, Japonska, Německa, Francie a dalších zemí. Konkrétně můžeme prozradit, že uvidíte novinky populárních značek, jako je Chopard, Zenith, Perrelet nebo třeba Sinn či stále rostoucí Norqain,“ prozrazuje Jan Pokorný, ředitel výstavy. „Letos se nám ale podařilo domluvit i s malými ateliéry, a tak se bude prezentovat i nezávislý hodinář Philippe Narbel, německé studio Dornblüth & Sohn, Reservoir a nebo třeba německý tvůrce velkých hodin a planetárií Hermle,“ dodává.

Samozřejmě v neposlední řadě budou lákavé nové modely také domácích výrobců tikajících klenotů. Tradičně se bude prezentovat Prim Manufacture 1949, Robot, Chronotechna nebo ateliér Prokop & Brož, jehož zakázková výroba dávno překročila hranice naší země.

Návštěvníci výstavy opět jako jediní dostanou šanci rozhodnout o tom, které hodinky si podle nich zaslouží titul hodinky roku, tedy Watch of the year 2022. Svůj hlas budou moci uplatnit při hlavní hlasovací soutěži, která se odehraje přímo na výstavě. Jedině její návštěvníci mohou prostřednictvím hlasovacích lístků rozhodnout, kterému modelu z asi tří desítek vystavujících hodinářských značek dají svůj hlas a hlavní cenu. „Ať už budete posuzovat techniku, design, či další atributy, které činí v komplexu to, čemu říkáme – krásné hodinky," dodává Igor Sirota zodpovědný za doprovodný program, přednášky a soutěž Watch of the year 2022.

Zástupci hodinářských značek představí na asi desítce přednášek, které jsou nedílnou součástí SEW Praha, své novinky, technická řešení. O těch budou hovořit i čeští odborníci, A tak si budete moci poslechnout to, zda a do kterých hodinek lze investovat a s jakou návratností, že lunety a číselníky svedou víc než jen malou násobilku. Víte, že některé modely a značky mají výnosnost vyšší než akcie nebo než koupě Ferrari 488? Na tyto a další otázky budeme hledat odpovědi. Připraveny jsou i další přednášky.

Lze tedy konstatovat, že 8. ročník největší výstavy luxusních hodinek ve střední a východní Evropě, který se odehraje 21. a 22. října 2022 v pražském Paláci Žofín, opět má co nabídnout, čím zaujmout přátele krásných časomír. Více informací najdete na webových stránkách akce.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli a kolegy

Další články

© 2023 Ples jako Brno.
Chráněno službou reCAPTCHA dle Google zásad ochrany osobních údajů a smluvních podmínek.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram