Dress code

JAK SE OBLÉCT NA PLES JAKO BRNO
NECHÁM SI PORADIT

Poznejte Ples Jako Brno


Dress codem pro Ples jako Brno je black tie.
Zmínka o předepsaném druhu oděvu dnes nechybí na žádné pozvánce významné události. Netřeba hovořit o tom, jak vhodné je daný dress code dodržet. Pokud si nejste výkladem dress codu jisti, níže jsme pro Vás s partnerem krejčovství GALARD připravili pár tipů.

Black tie pro pány

Základem je smoking doplněný bílou košilí, motýlkem a kvalitními botami. Střih smokingového saka je variabilní, reaguje na módní trendy, a to i co se týče materiálu. 

Sako může být jedno nebo dvouřadé, se šálovým límcem nebo takzvanou špic fazonou. Barva? Samozřejmě černá, povoleny jsou však i jiné tmavé barvy saka, ideálně pak v kombinaci se sametovým materiálem. Klopy jsou potaženy lesklým materiálem, stejně tak jako všechny knoflíky. Lesklou látku najdeme i na kalhotách v podobě bočních lampasů.

Košile je vždy a pouze bílá. Ohledně límce už nejsou pravidla tak striktní jako dříve. Klasický smokingový stojáček může být nahrazen normálním límcem. Manžety jsou francouzské dvojité na manžetové knoflíčky. Přední díl košile může být ozdoben plisé a také onyxovými knoflíčky.

Motýlek volte černý, případně sladěný s barvou smokingového pásu. Bílého motýlka nechejte doma, ten je určen pro dress code white tie.

Eleganci smokingu dodá šerpa – smokingový pás, který kryje přechod košile a kalhot. Pás je nejčastěji v černé barvě, případně v barvě motýlka či ozdobného kapesníčku.
Černé jsou také tenké podkolenky a elegantní kožené šněrovací boty, ideálně lakýrky s uzavřeným šněrováním.

Nezapomeňte na kapesníček do kapsy saka a samozřejmě manžetové knoflíčky.

Pokud smoking nevlastníte, využijte zvýhodněné nabídky našeho partnera dress code a etikety pánského krejčovství GALARD, který nabízí ušití black tie oděvů na míru v podobě speciálních plesových balíčků pro hosty Plesu jako Brno. Pozor, je nejvyšší čas objednat se na měření. 

Stačí zavolat na tel: 773 073 014 nebo napsat na email: brno@galard.cz

NECHÁM SI PORADIT
Black tie Luxury
Smoking šitý na míru metodou MTM 30.300 Kč
Smokingová košile šitá na míru 3.790 Kč
Lakované kožené boty 5.900 Kč
Manžetové knoflíčky 2.290 Kč
Smokingový pás a motýlek z hedvábí 4.990 Kč

Ceníková cena 47.270 Kč
Cena pro hosty Plesu jako Brno

39.900 Kč

Black tie Exclusive
Smoking šitý na míru metodou bespoke 45.500 Kč
Smokingová košile šitá na míru 4.390 Kč
Lakované kožené boty 5.900 Kč
Manžetové knoflíčky 2.290 Kč
Smokingový pás a motýlek z hedvábí 4.990 Kč

Ceníková cena 63.070 Kč
Cena pro hosty Plesu jako Brno 

55.900 Kč

Black tie INDIVIDUAL
Pokud nevyužijete některý z výše uvedených balíčků, ale sestavíte si svůj individuální, dostanete plesovou slevu.

sleva 10 %


Dress code pro dámy

Dámy mají oproti mužům pestřejší možnosti. Večerní toaleta je nejatraktivnějším druhem společenského oblečení. Šaty volte dlouhé, střih podle vlastního vkusu a možností postavy. Celkový vzhled můžete obohatit výraznými šperky, ale pozor, méně často znamená více. Hodinky, pokud nejsou součástí šperku, na ples nepatří.
Obujte boty na podpatku, ideálně s uzavřenou špičkou, a doplňte je co nejmenší kabelkou – psaníčkem.

Rada na závěr

Pánové a dámy, pokud si koupíte nové boty, před plesem nebo jinou společenskou událostí si je vždy na pár hodin denně obujte. Nic vám nezkazí večer tak jistě jako boty, které tlačí. Kompletní plesové oblečení si vyzkoušejte minimálně týden před prvním plesem sezóny. Tak budete moci vychytat všechny případné nedostatky.
© 2023 Ples jako Brno.
Chráněno službou reCAPTCHA dle Google zásad ochrany osobních údajů a smluvních podmínek.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram